reklama

Ako sa študuje francúzština v Maroku

Francúzština, francúzština - krásna to romantická reč básnikov! Len škoda, že je taká ťažká... nejeden študent si takto vzdychne, keď si láme jazyk krkolomnými slovíčkami a ľutuje moment, keď sa na to dal.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ale netreba hneď hádzať flintu do žita. Veď sa predsa vždy nájde aj príjemnejšia cesta.... A tak som sa rozhodla opísať výhody štúdia francúzštiny v Maroku.

V Maroku po francúzsky

Rozmýšľali ste už niekedy nad tým, že obyčajný výlet na Saharu v Maroku sa dá spojiť aj so zdokonaľovaním francúzštiny? Áno, počujete dobre. Hoci je Maroko arabská krajina, druhým oficiálnym jazykom je francúzština. A veru, v takom exotickom prostredí tá francúžština ide predsa len lepšie do hlavy.

Obrázok blogu
(zdroj: D.H.)

Študuj v hlavnom meste

V hlavnom meste Rabat je jazyková škola, kde sa okrem francúzštiny dá študovať aj arabčina. Tak veselo do toho! Na porovnanie 2-týždňový kurz francúzštiny (40 hodín) s ubytovaním v rodine v Paríži vyjde okolo 1200 eur, zatiaľ čo v Rabate okolo 700 eur. A to už je riadny rozdiel!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
La Tour Hassan
La Tour Hassan (zdroj: D.H.)

Maroko je lacné

Nebudeme si klamať. Študovať jazyk vo francúzskom Paríži či Nice vie veru prevetrať peňaženku. A v tomto je skvelé práve Maroko, ktoré je výhodnejším na cestovanie aj pre študentov. Jedlo za babku, takisto aj presuny po krajine či kultúrne vyžitie vyjde lacno. A tak namiesto dvoch týždňov na suchej bagete v Paríži si môžete predĺžiť pobyt aj na mesiac a spoznávať ďalšiu kultúru.

Bouregreg
Bouregreg (zdroj: D.H.)

Ako sa naučiť variť marocký čaj

Život v marockej rodine je určite skvelá voľba pri výbere ubytovania. Okrem toho, že je študent nonstop vo francúzskom jazykovom móde, nalepí sa naňho aj dačo z arabčiny a dostane sa viac do hĺbky fungovania v marockej rodine. Jasné, vyžaduje to dávku ovládania a prispôsobovania, ale ten zážitok je nenahraditeľný! Sŕkať mätový čaj, ktorý vás naučil variť sused pri pohľade na oceán z terasy starého mesta je jeden z momentov, ktorý vám vyčaruje úsmev na tvári aj dávno po vašom odchode.

SkryťVypnúť reklamu
reklama
Medina
Medina (zdroj: D.H.)

Keď koreniny nesadnú

Výhoda bývania v rodine je aj v hygiene. Marocká kuchyňa je veľmi chuťovo výrazná a zároveň hygienický štandard nie je až tak vysoký, to však neplatí pokiaľ človek býva u domácich. Okrem toho domáci odporučia, kam sa ísť najesť či čomu sa radšej vyhýbať. Pripraviť sa však treba, že koreniny dajú zabrať aj tomu najodolnejšiemu žalúdku. 

Tajine
Tajine (zdroj: D.H.)

Sama baba v arabskom svete 

Ani pri cestovaní nie je vždy všetko ružové a najmä opatrnosť treba zvýšiť, keď dievča cestuje samé. Všetky katastrofické scenáre na ktoré ma pripravovali som zamietla pod koberec kvalitnou prípravou. Zabezpečila som si kurz a ubytovanie cez overené agentúry a pustila sa do sveta. 

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Domáci Maročania svoje „mimomarocké deti“ strážia ako oko v hlave a dávajú veľký pozor, aby sa cítili dobre, bezpečne a boli stále najedené. Okrem toho je Rabat rozvinutý, čo sa týka aj dopravy v meste, a tak nie je problém dostať sa až pred vchod domu aj po zotmení

Tak prajem príjemné štúdium! 

Medina
Medina (zdroj: D.H.)
Dominika Hagarova

Dominika Hagarova

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Cestovateľka a spoluzakladateľka vzdelávacieho projektu NOtrouble GOtravel, ktorý sa zameriava na zodpovedné a udržateľné cestovanie. Zoznam autorových rubrík:  CestovanieNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

75 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

88 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu